03.03.2014

TRIO, producent polskiego, wielokrotnie nagrodzonego obuwia.


Dziś mamy dla Was wywiad z Elżbietą Mielewczyk właścicielką fabryki obuwia męskiego Trio.


Skąd przed laty wziął się pomysł na założenie fabryki obuwia ?

Pomysł na prowadzenie takiego biznesu zrodził się naturalnie. Jako przedsiębiorcy, od początku lat 90 oferowaliśmy we własnym sklepie szeroki asortyment wyrobów skórzanych, w tym właśnie obuwie. Obserwując wysoki popyt, zadaliśmy sobie proste pytanie: Czemu by nie produkować właśnie takich produktów i dostarczać ich na szeroką skalę ? Odpowiedź mogła być tylko jedna: zróbmy to.

Jakie były początki, jaką mieliście wizję tego przedsiębiorstwa ?

Początki, jak w każdym innym biznesie, nie były proste. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę co wiązało się z szeregiem wyzwań. Od poszukiwania dostawców wysokogatunkowych materiałów, nowych rozwiązań konstrukcji buta do inwestycji w park maszynowy. Jako nowo powstała firma musieliśmy przekonać Klientów, aby na swoich półkach umieszczali produkty marki TRIO PL. Cały czas towarzyszyła nam wizja dostarczania produktów, cechujących się wysoką jakością, wysokim komfortem użytkowania i oryginalnym wzornictwem. To sprawiło, iż stopniowo zdobywaliśmy nowych Klientów, zarówno z Polski jak i zagranicy. Obecnie TRIO PL z powodzeniem działa na wielu rynkach europejskich.

Jakie są plany dzisiaj na dalszy rozwój firmy?

Przede wszystkim chcemy być wierni swojej wizji prowadzenia przedsiębiorstwa. Wierzymy, że dostarczając produkty wygodne, wysokiej jakości zdobędziemy lojalnych Klientów, którzy będą do nas wracać i z zadowoleniem testować kolejne modele. Obecnie, dążąc do wzrostu rozpoznawalności naszej marki, prowadzimy intensywne działania mające na celu pozyskanie nowych rynków zbytu. Nasze kolekcje obuwia męskiego prezentujemy m.in. na targach w Moskwie, Kijowie, Wilnie czy Warszawie. Nie wykluczamy również możliwości poszerzenia naszej oferty o nowe, dotąd nie produkowane, kategorie obuwia.

Fabryka Trio jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Jak to się stało, że marka jest tak mało znana w Polsce?

Pewnie dlatego, że firma TRIO PL nie posiada swoich własnych salonów sprzedażowych. Strategia firmy opiera się na współpracy B2B, czyli docieraniu do odpowiednich butików, sieci sklepów, które dystrybuują produkty marki TRIO PL. W tym środowisku, marka jest dobrze rozpoznawalna i ceniona za wysoką jakość wykonania oraz urozmaicone wzornictwo.

W tym roku już po raz czwarty model obuwia firmy trio został nagrodzony złotym medalem. Jaka jest recepta na sukces.

Z pewnością nie ma złotej zasady czy też konkretnej recepty na sukces. To co staramy się robić to łączyć doświadczenie, zaangażowanie i umiejętności naszych pracowników co ostatecznie wpływa na produkt odpowiadający oczekiwaniom Klientów. Nieustannie ciężko pracujemy i dokładamy wszelkich starań aby sprostać wymaganiom współczesnego rynku.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu butów? Co poradziłaby Pani naszym czytelnikom jako producent wielokrotnie nagradzanego obuwia.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiały z jakich zostało wykonane dane obuwie. Przydatne informacje znajdują się na piktogramach umieszczonych na każdej parze obuwia.

A) Jeśli wierzch i wnętrze buta wyprodukowane zostało w całości ze skóry, to kupujemy pewność, że podczas użytkowania stopy nie będą się pocić, nie będą miały przykrego zapachu, będzie nam wygodnie. Jednym słowem kupujemy komfort i zdrowie naszym stopom.

B) Jeśli kupujemy obuwie gdzie na piktogramie materiał wewnątrz jest syntetyczny to pomimo skórzanego wierzchu nie zapewnimy stopie komfortu. Często wysoka cena sugeruje nam, że kupujemy cały skórzany but, tymczasem w środku mamy nie gwarantujący wygody syntetyk.

C) Jeśli kupujemy obuwie z tzw. sztucznej skóry narażamy się na dyskomfort, choroby stóp i krótkotrwały żywot buta.


Podczas zakupu, powinniśmy ocenić również jakość zastosowanych materiałów. Buty produkowane są ze skory różnej jakości. Dobrej jakości skóra naturalna nie zagniata się po kilku przymiarkach i długo wygląda estetycznie. Istotne jest również to czy w trakcie przymierzania but dobrze leży tzn. nic nas nie obciera, nie ugniata i czujemy się w nim dobrze. To wskazuje na dobrą konstrukcję buta i wysoką jakość wykonania.
1 komentarz :

  1. Dzisiaj kupiłem buty tej marki zobaczę jak się sprawdzą Pierwsze wrażenie bardzo dobre

    OdpowiedzUsuń