21.05.2015

#WIADOMO

W miniony piątek na Mercedes Benz Fashion Weekend Warsaw pojawiła się najnowsza kolekcja Dawida Wolińskiego. Projektant jest znany głównie z programu "Top Model", gdzie zasiadał w jury oraz z akcji #WindaWolińskiego, która zrobiła niemały szum na polskim Instagramie. Projektant zapoczątkował trend na zdjęcia outfitów robionych w windzie, który podłapała masa Instagramowiczów. Zdjęcia oznaczone hasztagiem #wiadomo krążą po świecie, a Woliński wypuszcza na wybiegi coraz  śmielsze kreacje.


źródłoNowa kolekcja różni się od tego, co widzieliśmy dotychczas na catwalku projektanta. Brak w niej przepychu, zdobień, króluje prostota i zaskakujące materiały. Kobieta Wolińskiego to kobieta silna, zdecydowana i pewna siebie. Nie boi się kontrastów i odważnych krojów.

źródło
źródło
źródło

Projektant wyraźnie inspirował się sportem. Pierwsze, co przyszło mi na myśl, gdy spojrzałam na męską część kolekcji, to boisko do koszykówki gdzieś na Brooklynie. Woliński znany jest z tego, że dba o swoją tężyznę fizyczną, więc nie dziwiło, że na wybiegu przewijały się bokserki, sportowe t-shirty i luźne spodnie. Zaskoczył mnie natomiast dobór materiałów. Sami modele mieli atletyczne, rozbudowane sylwetki, które podkreślały dynamiczny charakter pokazu.


źródło
źródło
Więcej zdjęć z pokazu możecie znaleźć TUTAJ

Co sądzicie o nowych pomysłach projektanta? Myślicie, że będzie dalej tworzył w tym nurcie?
Dajcie znać w komentarzach :)

3 komentarze :

  1. jak dla mnie dośc ciekawie - lubie sportowe rzeczy, a tu widze sportową inspirację - jak napisałas.
    Sandicious

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie się ta kolekcja bardzo podobała :)

    OdpowiedzUsuń